Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BİRBİRİMİZİ TANIYALIM
Yazar Mesaj
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Karma Puanı: 17
RE: BİRBİRİMİZİ TANIYALIM
Sevgili Esrako öncelikle aramıza hoşgeldiniz,oğlunuza geçmiş olsun, sitemiz çok aktif değil ama tamamlayıcı tıp bölümü v.s bölümlerinde pek çok konu var oraları oğlunuz için incelemenizde var.
Diyalize başmadan bence pek çok şey yapılabilir.
çocuk yogası yada normal yoga'yı araştırın.Doğru nefes alarak bile önemli faydalar sağlayabilirsiniz.Ayrıca diyalizden kurtulup kendine özgü bir sistem geliştiren http://www.norbekov.org inceleyin.Zaman kaybetmeyin.Diyalizden sonra böbrekler küçüldükçe işler zorlaşıyor.
Oğlunuzun Fiziksel beslenme (abur cubur, yanlış beslenme ) yetersiz uyku.
Zihinsel: İçe atma , öfke , üzüntü gibi hastalığı oluşturabilecek etmenler varsa inceleyip,uzmanlardan yardım almanızdada fayda var.

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
05-15-2015 05:45 PM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Ruhi Çevrimdışı
Aileden

Karma Puanı: 0
MERHABA SEVGİLİ ESRAKO; HOŞ GELDİNİZ.

ÖNCELİKLE SİZ ÇÖREK OTU YAĞINI ÖNEREBİLİRİM. ARAŞTIRMA YAPIP NASIL KULLANILDIĞINI ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. BİLDİĞİM KADARIYLA SABAHLARI AÇ KARNINA 1 ÇAY KAŞIĞI ALINMASI YARARLI İDİ.

***YALNIZ ŞUNU İYİ BİLİYORUM Kİ ÇÖREK OTU YAĞI BÖBREK HÜCRESİ HASARINI ENGELLİYOR. YANİ HASARIN DAHA FAZLA İLERİYE GİTMESİNİ ÖNLÜYÖR.

**ABİM NEFRİT HASTASI İDİ DOKTORLAR İKİ YIL SONRA DİYALİZE GİREBİLİR DİYE SÖYLEMİŞTİ FAKAT ABİM DİYETİ OLSUN BAŞKA BİTKİSEL TAKVİYELER OLSUN DİKKAT ETTİ, YEDİ YIL SONRA DİYALİZE GİRDİ. ŞİMDİ DE DİYALİZDEN KURTULMASI İÇİN ZENCEFİLLİ TERAPİYE DEVAM EDİYORUZ.

* ALLAH ŞİFA VERSİN İNŞALLAH GEÇMİŞ OLSUN...
05-19-2015 09:10 PM
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Tamamlayıcı tıp bölümümümüzü Sadece doğru nefes alarak bile tansiyon düzeltmesi ve böbreklerde olumlu gelişmeler oluyor.ve özellikle
KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU - ÇOK ÖNEMLİ MUTLAKA OKUYUN
- çıktısını alıp abinizede okutabilirsiniz.Olumlu haberleri bekliyoruz : )
Ayrıca youtube'da https://www.youtube.com/results?search_q...breathing+ çeşitli çalışmalara bakabilirsiniz.

05-22-2015 08:41 PM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
şahinler Çevrimdışı
Aileden

merhaba; 26 yaş evli 1 çocuk babasıyım. ilçe devlet hastanelerinden birinde sorumlu hemşire olarak görev yapmaktayım. sorunlarınıza yardımcı olmak için burdayım. geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.
08-13-2015 09:25 PM
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Alıntı:merhaba; 26 yaş evli 1 çocuk babasıyım. ilçe devlet hastanelerinden birinde sorumlu hemşire olarak görev yapmaktayım. sorunlarınıza yardımcı olmak için burdayım. geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Aramıza hoşgeldiniz , sitemiz eskisi kadar aktif olmasada , düşünmeniz ve iyi niyetiniz yeter : )) Sevgiler , Allah kolaylık versin.

09-18-2015 05:37 AM
Gurbet... Çevrimdışı
Aileden

RE: BİRBİRİMİZİ TANIYALI nakil
Slm ben gurbet 21 senedir bõbrek hastsiyim yurt disindayim benim gibi hast olanlarla tanimak bilgi almak icin girmek istiyom bu siteye bir türlü olmuyur
09-30-2015 07:55 AM
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

RE: BİRBİRİMİZİ TANIYALI nakil
(09-30-2015 07:55 AM)Gurbet... demiş ki  Slm ben gurbet 21 senedir bõbrek hastsiyim yurt disindayim benim gibi hast olanlarla tanimak bilgi almak icin girmek istiyom bu siteye bir türlü olmuyur

Merhaba kusura bakmayın siteyle 1 hafta ilgilenemedim , aramıza hoşgeldiniz.Geçmiş olsun.

Öncelikle hastalığını yaratan varsa fiziksel ( yanlış beslenme,düzensiz uyku,sigara,alkol v.s )
Zihinsel ( stres,üzüntü,içe atılan öfke,negatif düşünce v.s) gibi etmenleri hayatında var olup olmadiğini ögrenip bu konuda kendini düzenlemeye calismani öneririm.

İlk olarak buraya bakabilrsin http://gencdiyaliz.com/forum/showthread.php?tid=2209
Ayrıca tamamlayıcı tıp bölümünü detaylı olarak incelemeni öneririm
http://gencdiyaliz.com/forum/forumdisplay.php?fid=43
http://www.yogavideosu.com/?Lang=TR&Syf=...24&DosNo=1

09-30-2015 06:41 PM
ayangun Çevrimdışı
Aileden

Ben böbrek nakli olmus biriyim eczacimin ilacimi 2 kutu eksik vermis olduğunu ustunden 5 ay gecince fark ettim elinde prograf 1 mg fazla olan varsa bana yardimci olabilir mi

İLETİŞİM WHATSAAP 0536 619 15 19
01-29-2016 02:18 AM
ayangun Çevrimdışı
Aileden

Ben böbrek nakli olmus biriyim eczacimin ilacimi 2 kutu eksik vermis olduğunu ustunden 5 ay gecince fark ettim elinde prograf 1 mg fazla olan varsa bana yardimci olabilir mi

01-29-2016 02:21 AM
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

(01-29-2016 02:21 AM)ayangun demiş ki  Ben böbrek nakli olmus biriyim eczacimin ilacimi 2 kutu eksik vermis olduğunu ustunden 5 ay gecince fark ettim elinde prograf 1 mg fazla olan varsa bana yardimci olabilir mi

Merhaba Aramıza hoşgeldiniz , pek yeni ziyaretçi gelmeyince mesajını farketmemişim 2-3 gecikmeli oldu, facebookdada paylaştım.Umarım sorun çözülmüştür , böyle durumlarda eczacı yada doktorlarınızdanda yardım isteyin.Pahalı ilaçlar ama belki bir yoluda bulunur.
Geçmiş olsun , neticeyide bildirirsen seviniriz. : )

(En son düzenleme: 02-02-2016 08:23 AM fantastic.)
02-02-2016 08:18 AM
Serap.55. Çevrimdışı
Aileden

Merhaba henuz dyalize girmiyorum ancak bobrekler %16 calisiyor ilerisi icin nakilli yada diyalize giren hastalarin bilgilerinden faydalanmak istiyorum
03-16-2016 01:52 AM
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

(03-16-2016 01:52 AM)Serap.55. demiş ki  Merhaba henuz dyalize girmiyorum ancak bobrekler %16 calisiyor ilerisi icin nakilli yada diyalize giren hastalarin bilgilerinden faydalanmak istiyorum
Merhaba aramıza hoşgeldiniz, böbreklerinizin hala çalışması çok güzel birşey öncelikle diyetinize çok dikkat edin , üzüntü , stres , içe atma gibi duygularınız varsa bunların çözümü ve daha sağlıklı olmak için bir an önce yoga ve nefes tekniklerini araştırarak en az günde 1 saat bunlara ayırın.Gerçekten faydasını göreceğinizi inanıyroum.En azından daha sağlıklı ve güçlü hisseder, belki diyalize girme süreniz bile çok uzayabilir.

Ayrıca hastalığını yaratan varsa fiziksel ( yanlış beslenme,düzensiz uyku,sigara,alkol v.s )
Zihinsel ( stres,üzüntü,içe atılan öfke,negatif düşünce v.s) gibi etmenleri hayatında var olup olmadiğini ögrenip bu konuda kendini düzenlemeye calismani öneririm.

İlk olarak buraya bakabilrsin http://gencdiyaliz.com/forum/showthread.php?tid=2209
Ayrıca tamamlayıcı tıp bölümünü detaylı olarak incelemeni öneririm
http://gencdiyaliz.com/forum/forumdisplay.php?fid=43
http://www.yogavideosu.com/?Lang=TR&Syf=...24&DosNo=1

03-18-2016 07:11 PM
Gencosman Çevrimdışı
Registered

Selam yoldaşlarım benim,

Ben almanyadan izne geldim ve 2 haftadır diyalize giriyorum burada. Gayet iyi gidiyor gibi. Ama buranìn standardı geride gibi geldi bana. O yüzden sormak istedim, aranızda bir standard-dyaliz ne kadar değerli, fiyat biçimimden. Bana diyorlar 4 saatlik diyaliz 100TL felan diye, doģrumu?
Konu olarak bulamadımdan buraya yazdım, özür dilerim, admin-kardeş.
Forumunuzu beģendim, col bilgilendiric ve genìş bilgiler var! Zaman olduğu müddetce uğricam.

Saygılar ve Slmlr
08-14-2017 03:46 PM
Gencosman Çevrimdışı
Registered

Selam yoldaşlarım benim,

Ben almanyadan izne geldim ve 2 haftadır diyalize giriyorum burada. Gayet iyi gidiyor gibi. Ama buranìn standardı geride gibi geldi bana. O yüzden sormak istedim, aranızda bir standard-dyaliz ne kadar değerli, fiyat biçimimden. Bana diyorlar 4 saatlik diyaliz 100TL felan diye, doģrumu?
Konu olarak bulamadımdan buraya yazdım, özür dilerim, admin-kardeş.
Forumunuzu beģendim, col bilgilendiric ve genìş bilgiler var! Zaman olduğu müddetce uğricam.

Saygılar ve Slmlr
08-14-2017 03:52 PM
bilalglbsr Çevrimdışı
Aileden

merhaba arkadaşlar hepinize çok geçmiş olsun Allah acil şifa versin 2 senedir hemodiyaliz alıyorum 2016 mayıs ayında başladım idrar kaçağından ötürü küçük yaşlarda yakalandım bu hastalığa böbreklerimin biraz tedavi edebildiler lakin 2012 şubat ayında nakil olmak zorunda kaldım ve oldum fakat 4 yıl sürdü bu durum 2 senedir diyaliz alıyorum..
09-11-2017 10:34 PM
bilalglbsr Çevrimdışı
Aileden

bir nakil durumum daha söz konusu fakat panel reaktif antikor sorunu yüzünden olamıyorum. bu konu hakkında bilgi sahibi olan var mı yada bu problemi yaşamış biri varsa bana yardımcı olursa çok sevinir.. teşekkürler
09-11-2017 10:36 PM
bilalglbsr Çevrimdışı
Aileden

arkadaşlar pra hakkında bilgi sahibi olan yada daha önce bu durumu yaşamış birisi var mı var ise bana yardımcı olabilir mi ? teşekkürler..
09-11-2017 10:37 PM
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

(09-11-2017 10:37 PM)bilalglbsr demiş ki  arkadaşlar pra hakkında bilgi sahibi olan yada daha önce bu durumu yaşamış birisi var mı var ise bana yardımcı olabilir mi ? teşekkürler..

Aramıza hoşgeldin,kusura bakmayın site aktif olmadığı için biraz geç onayladık, geçmiş olsun PRA hakkında daha önce böyle bir konu vardı bir ilaç tedavisi var sanırım mutlaka doktorunuza sorun http://www.gencdiyaliz.com/forum/showthr...p?tid=2851

Bu konuda benim diyeceğim moralinizi bozmayın . düzelir inşallah.

Ayrıca buraya bakabilrsin :
http://www.turkiyeklinikleri.com/article...59909.html

http://www.gencdiyaliz.com/forum/showthr...p?tid=2043

https://www.youtube.com/watch?v=wfJFLewod6Q

09-12-2017 05:18 AM
bilalglbsr Çevrimdışı
Aileden

yaklaşık 1 buçuk seneden fazla bir süre önce yani ilk diyaliz seansımda acil kan takılması gerektiği için kan almak zorunda kaldım fakat dediğim gibi 1 buçuk seneden fazla oldu.
09-22-2017 05:59 PM
Mesaj Önizleme 

Foruma Git:

Bize Ulaşın | gencdiyaliz | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS Beslemesi