">
Haberler

Haberler->Duyurular->Yeşil Kartlılara Gelir Testi   
Yeşil Kartlılara Gelir Testi 


Yeşil kartlıların gelir testleri sürüyor. Şu ana dek 5 bin kişinin gelir testi yapıldı...


Genel sağlık sigortası uygulanmaya başladı .

Herkesi tek bir sağlık şemsiyesi altında toplamayı amaçlayan sistem için yeşilkartlıların ve şu ana kadar hiç bir sağlık güvencesi olmayanların gelir testi yaptırması gerekiyor.

Geliri 295 liranın altında olanların genel sağlık sigortası primini devlet yatıracak.

Gelir testini sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları yapıyor.

Sosyal Yardımlar Genel Müdür Aziz Yıldırım; "125 bin kişi sisteme kaydoldu ve sgk'ya bildirildi. Gelir testi yapılacak. 5 bin kişinin gelir testi yapıldı. Yüzde 80'i g sıfır denilen , hiçbir geliri olmayan vatandaşlardan olduğu kayıtlarda mevcut." diye konuştu.

Bu arada 2011 yılı içinde gelir testinden bağımsız olarak SOYBİS (Sosyal yardım bilgi sistemi) çerçevesinde 450 bin yeşil kartlının haksız yollardan bu karta sahip olduğu anlaşıldı.Gönderen fantastic, Pazartesi, 16 Ocak 2012 05:14, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

Gencdiyaliz Sitesi para kazanmak için kurulmuş ticari kaygılarla yapılmış bir site Değildir,Tamamiyle türkiyede organ bağışını çoğaltmak ve bizler gibi ülkemizdeki Diyaliz hastalarına Destek olmak için açılmıştır,Ana misyonumuz paylasimdir,sitedeki bütün materyaller izin alınmak yada kaynak göstermek suretiyle kullanima aciktir. Sitemizde verilen bilgiler tedavi amaçlı değildir,doktor tavsiye yerine geçmez.
 

MKPortal Türkiye


MKPortal M1.1.1 ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.05807 saniyede 27 sorguyla oluşturuldu